Ładowanie

Deep Purple prezentuje nowy singiel „Portable Door” z albumu „=1”

Deep Purple prezentuje nowy singiel „Portable Door” z albumu „=1”

Wakacje 2024 roku zapowiadają się ekscytująco dla fanów Deep Purple. Zespół ogłosił premierę swojego najnowszego albumu „=1”, a pierwszym singlem promującym to wydawnictwo jest utwór „Portable Door”. Towarzyszy mu oficjalny teledysk, który doskonale oddaje esencję zespołu, ukazując jego członków na scenie na tle grafiki z nowego albumu.

Nowy album „=1”

Po wielu latach kariery, Deep Purple wciąż potrafi zaskoczyć swoich fanów. Album „=1” to kolejny krok w ich muzycznej podróży, który zapowiada się na mieszankę nowoczesnych brzmień z klasycznym rockowym zacięciem. Singiel „Portable Door” jest idealnym przykładem tej symbiozy, łącząc energetyczne riffy gitarowe z mocnym wokalem.

Teledysk do „Portable Door”

Oficjalny teledysk do „Portable Door” to prawdziwe dzieło sztuki, za którego reżyserię odpowiada Leo Feimer. Zdjęcia wykonał Thomas Otto, a całość powstała dzięki produkcji Mutter & Vater Productions GmbH. Teledysk skupia się na zespole, który występuje na scenie, co nadaje mu autentycznego i surowego charakteru.

Produkcją zarządzał Frank Hoffmann, a rolę producenta pełnił René Skwara. W zespole produkcyjnym znaleźli się także PA Manuel Kunst i runner Paul Bading. Za zdjęcia odpowiadali 1st AC Flu Popow oraz grip Manuel Padilla. Oświetleniem zajęli się Benjamin Erdenberger, Felix Plüddemann, Florian Heinrich i Emma v.d. Lieth.

Stylizacja i animacja

Stylizację do teledysku zapewniły Kristin Røs oraz Tanja Forgo-Mettler z zespołem asystentów: Laurą Rauth, Ellą Garcia de Lago i Julianem Stammem. Kierownictwo artystyczne należało do Anniki Burmester, a montażem zajął się Simon Klinkerz. Kolorystykę nadzorował Nadir Mansouri z MoGrade, a animacje – zarówno 3D, jak i 2D – stworzyli Noah Osarenren i Leo Feimer.

Produkcja na najwyższym poziomie

Realizacja teledysku wymagała współpracy wielu osób i firm. Sprzęt kamerowy, oświetleniowy oraz studio zapewniła firma PRG Cinegate. Samochody wynajęto od CMS, a sprzęt sceniczny dostarczyła firma Knackscharf. Cateringiem zajmowała się DreiSommer Küche.

Podziękowania

Specjalne podziękowania należą się osobom, które wsparły produkcję: Bodo Grams i Michael Höhne. Dzięki ich zaangażowaniu, teledysk do „Portable Door” mógł osiągnąć swój ostateczny, imponujący kształt.

Nowy rozdział w historii Deep Purple

Singiel „Portable Door” i nadchodzący album „=1” to dowód na to, że Deep Purple nie przestaje ewoluować i wciąż ma wiele do zaoferowania swoim fanom. Ich najnowsza twórczość to mieszanka klasycznego rocka z nowoczesnymi elementami, która na pewno przypadnie do gustu zarówno starym, jak i nowym fanom zespołu.

Zobacz również