Menu

Wieczór z Ryśkiem Riedlem w Kino Polska Muzyka

30 lipca mija 20. rocznica śmierci Ryszarda Riedla, legendarnego wokalisty grupy Dżem. Telewizja Kino Polska Muzyka przygotowała na ten dzień specjalne pasmo, w którym przypomni sylwetkę słynnego frontmana.

 

Spotkanie z muzyką Ryszarda Riedla rozpocznie się o godz. 22 dokumentalnym filmem Sen o Victorii. O Riedlu, jego życiu prywatnym i zawodowym opowiadają przyjaciele, rodzina, koledzy z zespołu. To portret artysty, jednego z najważniejszych muzyków swojego pokolenia, ale też człowieka – męża, ojca i przyjaciela.

 

O 22.30 widzowie przeniosą się do Łodzi roku 1993, do studia koncertowego Polskiego Radia. To tam zespół Dżem zarejestrował swój pierwszy występ akustyczny, zatytułowany Dżem – Bez prądu. Największe przeboje w nowych, akustycznych aranżacjach, to prawdziwy rarytas dla fanów zespołu i możliwość nowego spojrzenia na dobrze znaną twórczość. Jest to też jeden
z ostatnich zarejestrowanych koncertów Dżemu z udziałem Riedla.

 

Wieczór z Ryśkiem Riedlem w Telewizji Kino Polska Muzyka – 30 lipca:

22:00 – Sen o Victorii – film dokumentalny

22:30 – Dżem-Bez prądu – koncert akustyczny

 

***

Kino Polska Muzyka to jedyny kanał telewizyjny na świecie, poświęcony prezentacji polskiej muzyki rozrywkowej. Ramówka Kino Polska Muzyka to idealna mieszanka tradycji z nowoczesnością. Oprócz kultowych teledysków i gorących premier znajdziesz tu muzyczne perły z lamusa, wiecznie zielone przeboje, rejestracje dawnych festiwali, niezapomniane koncerty, filmy dokumentalne i spotkania z artystami. Stacja jest programowo wszechstronna – specjalnie przygotowane pasma znajdą w niej fani alternatywy, popu, jazzu czy rocka. Redakcja kanału przy doskonałej orientacji w historii polskiej muzyki rozrywkowej trzyma też rękę na pulsie współczesnej sceny: wyławia młode talenty, obejmuje patronatem nowe płyty polskich wykonawców i wybrane wydarzenia muzyczne.


Opublikowano

w

przez