Menu
Płyty winylowe rockowe. fot. pexels

10 najważniejszych płyt rockowych lat 60.

Lata 60. to rozkwit muzyki rockowej. Nagranych zostało wiele kultowych i ważnych płyt. Poniżej subiektywne zestawienie 10 najważniejszych płyt rockowych lat 60. 

  1. „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” – The Beatles (1967) – Jest to jedna z najważniejszych i najbardziej innowacyjnych płyt rockowych w historii, znana z eksperymentalnych dźwięków i nowatorskich tekstów.
  2. „Are You Experienced?” – Jimi Hendrix (1967) – Ta płyta jest uważana za jedno z najlepszych i najważniejszych dzieł Jimi Hendrixa, a także za jedną z najważniejszych płyt psychodelicznego rocka.
  3. „Electric Ladyland” – The Jimi Hendrix Experience (1968) – Ta płyta jest uważana za jedno z najważniejszych i najbardziej wpływowych dzieł Jimi Hendrixa i jedną z najlepszych płyt psychodelicznego rocka.
  4. „The Doors” – The Doors (1967) – Ta płyta jest uważana za jedno z najważniejszych i najbardziej wpływowych dzieł The Doors i za jedną z najlepszych płyt rocka psychodelicznego.
  5. „Astral Weeks” – Van Morrison (1968) – Ta płyta jest uważana za jedno z najważniejszych i najbardziej wpływowych dzieł Van Morrisona i za jedną z najlepszych płyt folk rocka.
  6. „Beggars Banquet” – The Rolling Stones (1968) – Ta płyta jest uważana za jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych płyt The Rolling Stones i za jedną z najlepszych płyt rocka bluesowego.
  7. „Led Zeppelin” – Led Zeppelin (1969) – Ta płyta jest uważana za jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych płyt Led Zeppelin i za jedną z najlepszych płyt heavy metalu.
  8. „The White Album” – The Beatles (1968) – Ta płyta jest uważana za jedno z najważniejszych i najbardziej wpływowych dzieł The Beatles i za jedną z najlepszych płyt rocka psychodelicznego.
  9. „Abbey Road” – The Beatles (1969) – Ten album był ostatnim nagranym przez The Beatles i uważany jest za jeden z ich najlepszych.
  10. „Pet Sounds” – The Beach Boys (1966) – Ten album był przełomowy dla muzyki pop i rock, a jego wpływ na muzykę i produkcję dźwięku jest nieoceniony.

 


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: