Ładowanie

Mike Stern prezentuje swoje brzmienie na gitarze Yamaha PAC1611MS i wzmacniaczu THR30II Wireless

Mike Stern grający na gitarze Yamaha PAC1611MS podłączonej do wzmacniacza THR30II Wireless

Mike Stern prezentuje swoje brzmienie na gitarze Yamaha PAC1611MS i wzmacniaczu THR30II Wireless

W artykule na portalu topguitar.pl omówiono występ Mike’a Sterna na gitarze Yamaha PAC1611MS, podłączonej do wzmacniacza THR30II Wireless, który można zobaczyć na kanale YouTube firmy Yamaha. Mike Stern, znany amerykański gitarzysta jazzowy, prezentuje swoje umiejętności na sygnowanym przez siebie instrumencie, podkreślając jakość i możliwości tego sprzętu.

Historia i specyfikacja gitary PAC1611MS

Mike Stern od lat jest jednym z czołowych przedstawicieli współczesnej sceny jazzowej. Swoją karierę muzyczną rozpoczął jako nastolatek, a studiując na Berklee College of Music, skupił się na jazzie. W latach 90. nawiązał współpracę z firmą Yamaha, co zaowocowało stworzeniem sygnowanego modelu gitary – 1511MS, którego następcą jest obecny model PAC1611MS.

Gitara PAC1611MS należy do serii Pacifica, wyróżniającej się lekkim korpusem z jesionu, poddanego specjalnemu procesowi technologicznemu I.R.A. (Initial Response Acceleration). Przykręcana szyjka i podstrunnica są wykonane z klonu, a gitara ma 22 progi Medium Jumbo. Model ten wyposażono w dwa przetworniki Seymour Duncan – humbucker SH-1n przy szyjce oraz skośnie zamontowany STHR-1b (Hot Rails) przy mostku. Do dyspozycji są pokrętła VOLUME i TONE oraz 3-pozycyjny przełącznik, a także stały mostek typu tele i klucze Gotoh.

Wzmacniacz THR30II Wireless

W klipie wideo Mike Stern używa wzmacniacza THR30II Wireless, mimo że umożliwia on bezprzewodowe przesyłanie sygnału, w filmie połączony jest tradycyjnie za pomocą kabla. THR30II Wireless to wzmacniacz o mocy 30 W (15 W + 15 W), z dwoma pełnopasmowymi głośnikami o średnicy 3.5”. Zastosowano w nim technologię modelowania VCM, oferującą 15 symulacji wzmacniaczy gitarowych oraz 3 emulacje Acoustic, Bass i Flat.

Wzmacniacz posiada pokrętła GAIN i MASTER, 3-pasmowy korektor oraz dwa bloki efektowe (EFFECT i ECHO/REV), każdy z czterema programami. Dodatkowo dostępnych jest 5 komórek pamięci na własne ustawienia oraz tuner. Dzięki technologii Bluetooth możliwe jest przesyłanie dźwięku ze smartfona, a także korzystanie z wejścia AUX, wyjścia słuchawkowego, pary wyjść liniowych oraz portu USB.

Podsumowanie

Jak pisze autor artykułu, występ Mike’a Sterna na gitarze Yamaha PAC1611MS podłączonej do wzmacniacza THR30II Wireless pokazuje możliwości sprzętu oraz swoje umiejętności. Gitara i wzmacniacz wyróżniają się zaawansowaną technologią i wysoką jakością dźwięku, co czyni je idealnym wyborem dla muzyków poszukujących profesjonalnego sprzętu.